Тампа Бей обърна Торонто от 0:3 до 4:3, Айлендърс разбиха шампиона Питсбърг

Тампа Бей победи с 4:3 Торонто с гол на Алекс Килърн, който се разписа в средата на третата част. Иначе домакините от Тампа Бей изостанаха с 0:3, но след средата на втората третина успяха на нанижат четири безответни гола.

За Торонто два гола вкара Джеймс ван Реймсдайк, а един добави Зак Хейман, който направи 0:3. След контузия в горната част на тялото се завърна вратарят на гостите Фредрик Андерсен.

Стражът на домакините Андрей Василевски спаси 27 удара и постави клубен рекорд от 41 победи през сезона. За победителите се разписаха също така Виктор Хедман, Райън Макдона и Никита Кучеров.
Тампа води в класирането на Източната конференция със 104 точки, а Торонто е 3-и в Атлантическата дивизия с 93.

Матю Барзал и Адам Пелек вкараха през първата третина, а Айлендърс се справи с 4:1 с шампиона Питсбърг. Андерс Лий добави едно попадение в третата част на мача, а накрая Джордан Еберле прати шайбата на празна врата, за да оформи крайния резултат. Единствения гол за Питсбърг вкара Конър Шийри.

Айлендърс са последни в Столичната дивизия, докато Пингвините имат 87 точки и изостават на 4 от лидера Вашингтон. Също с 87 са и Калъмбъс, които отнесоха другия отбор от Ню Йорк- Рейнджърс с 5:3 като гости.