Алекс Грозданов и Верона измъкнаха полуфинал №2 за Купата на CEV срещу Зираатбанк, но отпаднаха

Волейболният национал Алекс Грозданов и неговият италиански отбор Калцедония (Верона) отпаднаха на полуфиналите на втория по сила европейски клубен турнир за Купата на CEV. Воденият от Никола Гърбич тим надделя много трудно като гост на турския Зираатбанк (Анкара) с 3:2 (25:20, 25:20, 20:25, 24:26, 15:11) в мач №2 от полуфинала помежду им, игран тази вечер пред около 3000 зрители в зала "Башкент".

Въпреки успеха, Верона не успя да се класира за големия финал на турнира, след като загуби с 1:3 гейма у дома в първата среща преди седмица. Зираатбанк пък ще играе на на финала за Купата на CEV, където очаква руския гранд Белогорие (Белгород), с националът Николай Николов, който отстрани полския Асеко Ресовия (Жешув) след две победи с по 3:0 гейма. Първият мач от финала ще бъде на 3 април (вторник) в Белгород, а реваншът е седмица по-късно.

Алекс Грозданов започна като титуляр за гостите едва в тайбрека и се отчете с 2 точки (1 ас) за успеха

. Най-резултатен за Верона бе канадският национал Стивън Маар със 17 точки (2 блока, 2 аса, 43% ефективност в атака и 48% позитивно посрещане) за победата. За тима на Зираатбанк полският национал Давид Конарски (3 блока, 1 ас и 34% ефективност в атака) и италианският посрещач Олег Антонов (1 ас, 68% ефективност в атака и 35% позитивно посрещане) реализираха 19 и 18 точки.