Картър задмина Юинг при реализаторите

Винс Картър продължава да се изкачва в подреждането на най-добрите реализатори в историята на НБА. 41-годишният ветеран вече е №22 в ранглистата, след като задмина Патрик Юинг и вече има 24 816 точки. Гардът на Сакраменто изпревари легендата на Ню Йорк Никс при домакинската загуба с 90:106 от Детройт Пистънс, при която вкара 7 точки за 17 минути игра.

Феновете в столицата на Калифорния аплодираха Картър след тройката в третата част, изстреляла го до двадесет и втората позиция. 198-сантиметровият баскетболист напомни и за това, с което доби популярност в световен мащаб, като зарадва публиката, завършвайки бърза атака със забивка с една ръка.

Картър е играл в 48 мача този сезон и за 17.7 минути средно на двубой има по 5.5 точки, 2.4 борби и 1.2 асистенции при 34.8% успеваемост от тройката. В кариерата си има общо 1395 мача и средно по 17.8 точки, 4.5 борби и 3.3 асистенции.