Зрелищен английски сблъсък на 1/4-финалите на ШЛ (жребият тук)

Двата английски тима, които продължиха напред в Шампионската лига - Ливърпул и Манчестър Сити, ще се изправят един срещу друг на 1/4-финалите на най-престижната клубна футболна надпревара. Това отреди жребият за следващата фаза, изтеглен от Андрий Шевченко в Нион. Двата отбора, които са сред най-атрактивно играещите пред този сезон в Премиър лийг, вече се срещнаха два пъти през тази кампания. В първия мач Сити разгроми Ливърпул с 5:0, но в двубоя на "Анфийлд" мърсисайдци спечелиха с 4:3, нанасяйки единствената загуба на "гражданите" в първенството до момента.

Актуалният носител на трофея Реал Мадрид ще срещне Ювентус в повторение на миналогодишния финал, който Кристиано Роналдо и компания спечелиха с 4:1. Двата отбора имат 18 мача помежду си в евротурнирите. До момента Юве е с осем победи, докато Реал има девет успеха.

Барселона е големият фаворит в сблъсъка с Рома. За последно тези два тима играха в груповата фаза на турнира през сезон 2015/16. Тогава каталунците спечелиха с 6:1 на "Камп Ноу". Иначе Барса и Рома са се срещали общо четири пъти досега, като в тези сблъсъци те имат по една победа и две равенства.

Байерн (Мюнхен) ще спори за място на полуфиналите със Севиля. Испанският тим се класира за 1/4-финалите за първи път в историята си, след като изненадващо отстрани Манчестър Юнайтед. Германският колос отпада неизменно от испански отбори в тази фаза на надпреварата от 2013 година насам.

Първите мачове ще се изиграят на 3 и 4 април, а реваншите са седмица по-късно.

Финалът е на 26 май на "Олимпийския стадион" в Киев.