Лесна победа за Септември над Верея (видео+галерия)

Отборът на Септември (София) записа лесен успех с 2:0 над Верея (Стара Загора) в мач от 26-ия кръг на Първа професионална лига. Попаденията за столичани реализираха Мирослав Будинов (48) и Мартин Тошев (70).
Септември - Верея
Първата интересна ситуация в сблъсъка дойде в 13-ата минута, когато Борис Галчев намери по тревата Асен Чандъров. Халфът догони топката и опита пас, но бе добре затворен от Наумов.

В 19-ата минута Венцислав Христов направи добро включване, той получи топката на ръба на засадата и я стигна отляво в наказателното поле. Таранът я подаде по земя към Денислав Станчев при точката на дузпата, но Елтон се справи със ситуацията. В 37-ата минута младият Станчев намери Венци Христов на няколко метра пред дъгата. Голмайсторът се обърна и стреля, но Галев се намеси.

Втората част започна страхотно за домакините. В 48-ата минута играчите на Николай Митов стигнаха до първия гол в срещата. Мирослав Будинов засече с глава центриране на Иван Тилев и опитният голмайстор направи резултата 1:0.
В 60-ата минута юношата на Лудогорец Даниел Наумов направи отлично спасяване. Крис Гади се пребори за една топка, след което се опита да мине покрай Веселин Минев, а Галчев притича и изскочи на добра позиция. От около 12 метра опитният играч стреля много силно по диагонала. Наумов обаче реагира чудесно и отрази.

В 70-ата минута резервата Мартин Тошев направи резултата 2:0. Той се възползва от центриране на Иван Тилев, който записа своята втора асистенция в днешния сблъсък. В 77-ата минута отново Даниел Наумов спаси вратата си. Борис Галчев стреля много точно и силно от фаул. Халфът шутира към вратарския ъгъл, но не затрудни стража на “сините”.
До края на срещата не се случи нищо интересно и логично новакът в елита не допусна гол в срещата.