Анастасия Кузмина спечели спринта от Световната купа

Трикратната олимпийска шампионка Анастасия Кузмина (Словакия) спечели спринта на 7.5 километра за жени от Световната купа по биатлон в Холменколен (Норвегия). Кузмина направи само една грешка в двете стрелби и измина трасето за 21:31.8 минути. Така тя записа пета победа за сезона, общо 12 в кариерата си и излезе начело в генералното класиране за Световната купа.

Четирикратната олимпийска шампионка Даря Домрачова (Беларус) остана втора на 8.9 секунди, а трета се нареди Юлия Джима (Украйна) с изоставане от 29.2 секунди. Двете не допуснаха грешки в стрелбата. Кайса Макарайнен (Финландия) , която водеше в генералното класиране преди днешното състезание, пропусна четири мишени и завърши на 40-о място с пасив от 1:57.7 минута. Олимпийската шампионка в спринта от ПьонгЧанг 2018 Лаура Далмайер (Германия) остана 28-а с две грешки и на 1:30.9 минути след победителката.

Три българки участваха в състезанието. Емилия Йорданова завърши на 47-о място с 10 от 10 повалени мишени и изоставане от 2:11. 9 минути, Даниела Кадева е 72-а с две грешки и пасив от 2:51.5 минути, а Стефани Попова се нареди 91-а с четири пропуска и на 4:38.5 минути след победителката. След успеха в днешното състезание Кузмина излезе начело в генералното класиране за Световната купа с 673 точки. Втора е Кайса Макарайнен с 667 точки, а трета - Даря Домрачова с 581 точки. Спринтът на 10 км за мъже е по-късно днес, а утре предстоят щафетите. Световната купа по биатлон завършва следващия уикенд със стартовете в Тюмен (Русия).