ЦСКА 1948 се прероди и размаза корав съперник (видео+галерия)

ЦСКА 1948 разгроми със 7:0 Свобода (Пещера) в отложен мач от 19-ия кръг на Югозападната Трета лига, който се игра на отлично подготвения терен в Драгалевци.

Лидерът в групата наложи тотално превъзходство още с началния съдийски сигнал на първото си домакинство за пролетта, но след куп пропуски водеше само с 1:0 след 45 минути игра. Автор на попадението стана Петко Петков, който се разписа с глава след центриране отляво.

ЦСКА 1948 - Свобода(Пещера)@@@

След почивката футболистите на Валентин Илиев увеличиха темпото и набързо вкараха няколко гола. Още в 47-ата минута Калоян Стефанов изведе Хаджиниколов, който покачи на 2:0. Само шест минути по-късно добра комбинация на червените завърши с пас на Стефанов към Петков, който вкара на празна врата за 3:0.

В 57-ата минута Гроздин отбеляза четвърти гол.

След него се прояви и резервата Цветелин Цаковски, който вкара на два пъти в рамките на 120 секунди.

Крайното 7:0 оформи Томислав Павлов в 90-ата минута след брилянтно изпълнение на пряк свободен удар, пращайки топката в горния десен ъгъл на вратата на гостите.

Така ЦСКА 1948 затвърди лидерската си позиция в групата и се реваншира пред феновете си за неубедителното представяне в предишния двубой срещу Ботев, спечелен с 1:0 на картофената нива в Ихтиман.

ЦСКА 1948 - СВОБОДА (ПЕЩЕРА) 7:0

1:0 Петко Петков 16
2:0 Николай Хаджиниколов 47
3:0 Петко Петков 53
4:0 Гроздин 57
5:0 Цаковски 73
6:0 Цаковски 75
7:0 Павлов 90

ЦСКА 1948: 33. Михайлов, 39. Михайлов, 6. Котев, 3. Зюмбулев, 27. Гроздин, 29. Христов, 22. Васев, 11. Стефанов, 77. Хаджиниколов, 99. Гущеров, 19. Петков