Очаквайте: Националите по футбол потеглят за Азербайджан за старта на новия турнир FIFA Series

Чилич се изложи в Индиън Уелс, Фелисиано спечели тежката битка със Сок

Световният №3 Марин Чилич никога не е имал особено добри резултати на Индиън Уелс и тазгодишното издание на турнира от сериите “Мастърс” го потвърди. Хърватинът спря в третия кръг след загуба с 4:6, 4:6 от Филип Колшрайбер след 1 час и 23 минути игра.

Това бе 11-ата среща между двамата и седмата победа за германеца, който спаси и четириje точки за пробив, които имаше Чилич.

Хърватинът загуби само 12 точки в 10-те си сервис гейма, но допусна по един пробив във всеки от сетовете, подарявайки победата на съперника си, който материализира всичките си възможности за брейк.

Така Филип Колшрайбер се класира за осминафиналите на турнира за първи път от 2011 година насам, като там ще срещне французина Пиер-Юг Ербер. Той от своя страна поведе с 6:2, 3:1 на сънародника си Гаел Монфис, преди далеч по-опитният Монфис да се откаже заради травма в гърба.

Напред продължава и 36-годишният Фелисиано Лопес, който записа осма победа за сезона след тежък двубой и триумф със 7:6(6), 4:6, 6:4 над поставения под №8 Джак Сок след 2 часа и 25 минути престой на корта. Така той за четвърти път достигна до топ 16 в Индиън Уелс.

Това беше тяхният четвърти сблъсък, а испанецът постигна първа победа след две загуби. Той игра по-добре в решаващия сет и след един единствен пробив в петия гейм се поздрави с победата. В битка за четвъртфиналите Фелисиано ще играе с друг американец - 18-ия поставен Сам Куери.