Милан повали Гълъбинов в последната секунда (видео+галерия)

Отборът на Милан продължи победната си серия в калчото. "Росонерите" постигнаха важен успех с 1:0 в гостуването си на Дженоа от 28-ия кръг на Серия "А". Единственото попадение беше дело на резервата Андре Силва, който се разписа няколко секунди преди края на четириминутното продължение. Интересното е, че това беше първи гол от 17 мача на Ботуша за нападателя, който клубът купи за 40 милиона евро през лятото от Порто.

Българският нападател на Дженоа Андрей Гълъбинов започна титуляр, като водеше атаката на домакините до 75-ата минута. Родният национал си партнираше с Горан Пандев в схемата 3-5-2, докато Дженаро Гатузо отново заложи на 4-3-3. "Червено-черните" направиха две промени от 11-те, които стартираха в последните три мача. На мястото на десния защитник Давиде Калабрия започна Фабио Борини, а Никола Калинич се завърна в титулярния състав за сметка на Патрик Кутроне.

Имаше възможност мачът да бъде отложен поради много силния дъжд, който се излива над Генуа последните два дни. Все пак реферите взеха решение, че срещата може да се изиграе, а теренът беше в отлично състояние.

Дженоа - Милан 0:1@@@Двубоят започна едноминутно мълчание в памет на Давиде Астори.

През първата част нямаше много емоции на "Луиджи Ферарис". Още в деветата минута Никола Каличин пропусна да се разпише, след като капитанът на "грифоните" Матия Перин спаси. След това попадение на Джакомо Бонавентура беше отменено поради засада, а веднъж Гълъбинов се размина с гол, тъй като подаването към него беше много дълго.

Дженоа - Милан 0:1@@@Втората част започна по-добре за домакините. Джанлуиджи Донарума парира удар на Пандев, а в 53-ата минута "грифоните" вкараха и гол. Лука Ригони се разписа с глава, засичайки центриране от фаул. Минута по-късно обаче попадението беше отменено с помощта на ВАР, тъй като халфът беше в положение на засада при центрирането към него. Три минути след това Ервин Зуканович направи невероятен пропуск, като от няколко метра стреля с глава в аут.

Дженоа - Милан 0:1@@@Дженаро Гатузо замени Калинич и Хакан Чалханоглу с Кутроне и Силва. Бонавентура пробва няколко изстрела, но без голям успех. В 69-ата минута Гълъбинов спря топката в наказателното поле, стреля, но коженото кълбо среща първо тялото на Фабио Борини, а след това и ръката му. Домакините искаха дузпа, но такава не беше отсъдена.

Дженоа - Милан 0:1@@@Джанлука Лападула замени Гълъбинов в 75-ата минута, но в този момент гостите започнаха да търсят победата. Милан натисна, а Франк Кесие стреля над вратата, последва натиск, а Сусо беше най-активен. Калабрия замени изморения Бонавентура, а центриранията към Перин се увеличиха. Кесие също стреля в 90-ата минута, но стражът спаси. Така се стигна до 94-ата минута, когато Сусо центрира, а Силва с много красив гол с глава прекъсна головата си суша на Апенините и подлуди щаба на "червено-черните".

Дженоа - Милан 0:1@@@Четвъртият пореден успех изведе Милан на шесто място с 47 точки, като доближи тима до четвъртото място. Дженоа пък остана с 30 точки на 13-то място, като прекъсна серията си от три поредни успеха над миланистите на "Ферарис".

Дженоа - Милан 0:1@@@Успехът беше под номер 48 за Милан в мач №100 между двата клуба в Серия "А", където победите на "грифоните" останаха 19.

След няколко дни момчетата на Гатузо гостуват на Арсенал в осминафинален реванш от Лига Европа, но след поражение 0:2 на "Сан Сиро", тимът ще има нужда от исторически резултат, за да продължи напред в Европа.