Лудогорец взе солидна преднина и обезсмисли реванша с Хебър - на живо от Разград след 4:0

Тевес се отпуши на "Бомбонера" (видео)

Аржентинската звезда Карлос Тевес продължава с доброто си представяне за Бока Хуниорс. Капитанът на шампионите беше в основната на поредната победа на "генуезците" от местната Суперлига. Грандът от Буенос Айрес надделя с 4:2 над Сан Мартин Сан Хуан в мач от 17-ия кръг на първенството. Пред пълните трибуни на "Бомбонера", които приветстваха своя идол да отбележи първи гол пред тях след завръщането си, Тевес имаше нужда от само три минути. Именно толкова му трябваха, за да даде аванс на тима си.
Той първо изведе Павон с пета, вратарят на гостите спаси, а при добавката играчът с №32 прати топката в горния ляв ъгъл на вратата пред "Ла Досе". Това бе първи гол на Тевес на "Бомбонера" от 18 декември 2016 година, когато се разписа при успеха с 4:1 над Колон. След тази среща той прие суперофертата от Китай, където игра до януари тази година, когато се завърна в любимия си клуб.

Тевес има вече 3 гола в първите си пет мача за Бока през тази година. Интересното е, че първите два бяха при гостуване - Сан Лоренцо (1:1) и Банфийлд (1:0), а в миналото домакинство Карлитос пропусна дузпа при победата с 1:0 над Темперлей пред своите фенове, пред които при завръщането си срещу Колон (2:0), се отчете с асистенция.

Голът на Тевес вдигна още повече самочувствието и желанието на игра на нападателя, който със страхотна асистенция изведе Кристиян Павон сам срещу вратаря в деветата минута. Седмицата на Бока хладнокръвно пък реализира петото си попадение за сезона и резултатът стана 2:0.

Гостите обаче веднага върнаха един гол, след като Фернандес беше точен с глава след центриране от фаул в 13-ата минута.

Феновете по трибуните трябваше да чакат до 68-ата минута, когато отлично двойно подаване между Павон и Тевес, завърши с голово подаване на 22-годишния футболист към връхлитащия Нандес. Уругваецът от няколко метра вкара своя четвърти гол в шампионата.

Малко преди края Спинели стресна домакините, след като вкара втори гол във вратата на Бока. Той се възползва от страхотна самостоятелна акция на Максимилиано Родригес. Буквално в следващата атака обаче Бока подпечата своята 14-та победа за сезона с гол на Абила.

Момчетата на Гилермо Скелото имат вече 43 точки, като 13 от тях бяха спечелени след идването на Тевес. Отборът е едноличен лидер, като Талерес и Сан Лоренцо имат по 31 точки. "Червено-белите" обаче имат мач по-малко, докато шампионът на Южна Америка от 2014 година има две срещи по-малко.