Ужасяваща грешка провали усилията на Шакири срещу Лестър

Стоук Сити не успя да се измъкне от зоната на изпадащите, след като изпусна преднината си и завърши 1:1 с Лестър на "Кинг Пауър Стейдиъм". Джердан Шакири (43'), който се разписва в трети пореден мач в Премиър лийг, даде аванс на "грънчарите". Ужасяваща грешка на Джак Бътланд (70'), който си вкара нелеп автогол, донесе равенството на Лестър. "Лисиците" можеха да стигнат и до пълен обрат, но Бътланд се реваншира с две спасявания, а и гредите на два пъти му помагаха.

Риад Марез и Уес Морган стартираха за домакините. Това бе първи мач като титуляр за алжиреца в Премиър лийг след бойкота му, последвал проваления му трансфер в Манчестър Сити. Висенте Ибора и Келеши Иеанашо отстъпиха местата си на Марк Олбрайтън и Мати Джеймс.

Бруно Мартинс Инди, Константинос Стафилидис и Джеф Камерън бяха титуляри за Стоук Сити. Саидо Берахино дори не бе в групата на "грънчарите".

Домакините започнаха вихрено и още в първите минути Мати Джеймс и Риад Марез пропуснаха добри възможности да открият, след като стреляха неточно от обещаващи позиции. Постепенно обаче Стоук овладя натиска на "лисиците" и ограничи опасностите пред Бътланд.

Минута пред почивката гостите нанесоха своя удар. Джо Алън се пребори с Грей за една топка в половината на Лестър, след което подаде към Шакири. Швейцарецът напредна и стреля технично от 20-ина метра, пращайки топката в ъгъла - 0:1.

В 57-ата минута Шакири можеше да отбележи втори гол. Шмайхел изрита лошо топката напред, Джо Алън отново стигна пръв до нея и продължи към швейцареца, който стреля от около 35 метра, но топката профуча встрани от вратата.

В 70-ата минута Джак Бътланд провали усилията на своите съотборници, след като си вкара нелеп автогол. Олбрайтън центрира отдясно, Варди не успя да засече на близката греда, след което стражът просто трябваше да улови, но топката се изплъзна от ръцете му и влезе във вратата му - 1:1.

Бътланд все пак успя частично да се реабилитира за грешката си в 80-ата минута, когато спаси много опасен удар на Марез. Веднага след това шут на Магуайър рикошира в гредата. Минута преди края Марез излезе очи в очи с Бътланд, но стражът на Стоук отново запази хладнокръвие. След това и гредата за втори път спаси гостите след удар с глава на Джеймс.

Уест Хам остава на предпоследно място с актив от 26 точки. Лестър е седми с 36 пункта.