Омония загуби у дома, Петев беше изгонен и ще липсва в дербито с АПОЕЛ

Омония (Никозия) загуби с 2:3 у дома от Докса (Катокопия) в първа осминафинална среща от турнира за Купата на Кипър, но по-голямото нараняване за тима е, че Ивайло Петев няма да води зелените в дербито с АПОЕЛ в събота. Тимът на Омония отново си изпати от липсата на класа на вратата, където застана младия Андреас Христодулу. Очакванията са Николай Михайлов да се върне под рамката именно за дербито с АПОЕЛ този уикенд.

Петев беше отстранен от пейката във 2-ата минута на добавеното време заради протести срещу съдийско решение, но когато напускаше зоната си беше аплодиран от феновете на Омония, което изненада журналистите. Сега се чака решението на дисциплинарната комисия дали българският треньор ще бъде наказан за един или за два мача. Ако е само за един, то той няма да води отбора срещу АПОЕЛ в голямото дерби на Кипър, а ако е за два - ще пропусне и срещата реванш с Докса.

Иначе тимът на Омония игра много слабо и още на почивката Петев беше принуден да направи двойна смяна. Пет минути преди края на първото полувреме познатият и у нас Рахави Кифуети откри за Докса Катокопия, но английският голмайстор Мат Дербишър изравни в 55-ата минута. В 61-ата минута Луис Карлос изведе Докса напред, а девет преди края освободеният от Левски Франсис Нар се разписа за 1:3. За Нар това е втори гол във втори пореден мач. Все пак четири минути преди края Дербишър се разписа за 2:3 от дузпа и остави по-добри шансове за Детелините за краен успех.