Бостън доближи върха в Източната конференция след успех над Калгари

Бостън надделя с 5:2 над гостуващия Калгари и се доближи до върха в Източната конференция.
Патрис Бержерон и Райли Неш се разписаха по два пъти, а Здено Хара добави едно попадение за домакините, които стигнаха до обрат след четири безответни в последните 23.20 минути на двубоя.
Бостън записа пети успех в шест мача и със 78 точки се доближи на точка зад лидера на Изток Тампа Бей, като има и два мача по-малко от съперника.

Тампа допусна втора поредна загуба след 3:5 като гост на Бъфало в мач номер 400 в лигата на старши треньора си в Джон Куупър. Сам Райнхарт вкара два гола, а Райън О'Райли се отличи с попадение и две асистенции за успеха на домакините.

Филип Форсберг вкара от наказателен удар в 1:19 минута на продължението и донесе победата на Нешвил над гостуващия Сейнт Луис с 4:3. Остин Матюс се разписа два пъти за 75 секунди в третия период, а домакините направиха рядък обрат, след като изоставаха от 0:3 малко повече от десет минути преди края.

Джъстин Фолк записа първи хеттрик в кариерата си, а Каролина отнесе Лос Анджелис със 7:3.
Джеф Скинър добави две попадения за успеха.

Лидерът на Запад Лас Вегас се справи с 5:2 с Чикаго, записвайки 20-а победа като домакин в кампанията. Чикаго пък допусна седмо поредно поражение и е в най-лошата си серия в лигата от 2012 година, когато загубиха девет пъти поред.

Тайлър Майерс се разписа в 2:35 минута на продължението, а Уинипег се наложи над гостуващия Вашингтон с 4:3. Марк Шайфеле вкара два гола, включително и изравнителния при числено намален състав 14.4 секунди преди сирената на редовното време.

Дилън Ларкин и Франс Нилсен реализираха, а Джими Хауърд отрази 32 шайби при победата на Детройт с 2:1 над гостуващия Анахайм. Домакините отправиха едва 16 удара срещу 33 на съперника, но стигнаха до успеха.

Дрю Стафорд единствен вкара при дузпите, а Ню Джърси спечели с 5:4 срещу Филаделфия. Вратарят Кийт Кинкейд спаси 31 изстрела, а Тайлър Хол допринесе с две попадения за прекъсването на серията от четири поредни победа на съперника.

Носителят на купа "Стенли" Питсбърг спечели срещу Отава с 6:3. Джейк Генцел и Зак Астън-Рийс вкараха по два пъти, а Евгени Малкин и Крис Летанг добавиха по гол и асистенция. Вратарят Мат Мъри спаси 30 удара.

Ярослав Халак парира 47 изстрела, но Ню Йорк Айлъндърс загуби с 1:4 от гостуващия Кълъмбъс.