Англичанин донесе победа на Пирин

Пирин (Благоевград) записа победа в последната си контролна среща в Турция. "Орлетата" се наложиха с минималното 1:0 в мач срещу елитния украински Черноморец (Одеса). Англичанинът Конър Хендерсън отбеляза единственото попадение, разписвайки се от пряк свободен удар в края на първата част.

През първото полувреме избраниците на Милен Радуканов контраатакуваха опасно, като не оставяха особено големи шансове на украинските нападатели в защита.

През втората част играчите на Пирин запазиха статуквото на терена, като дори можеше да удвоят преднината си, като Аймен Суда бе близо до гола в 68-ата минута.

Септември (София) – Пирин (Благоевград)@@@

Отлични намеси на Красимир Костов около 80-ата минута предотвратиха изравняване при добри ситуации за гол за Черноморец.

Пирин се прибира по-късно днес в България.

Съставът на Пирин: Георгиев, Митев, Башлиев, Ничев, Попев, Костадинов, Хендерсън, Рения, Суда, Благов и Кирилов. След почивката влязоха още Костов, Цолев, Христов, Фло, Топузов, Паланков