Етър завъртя равенство с лидера в Босна

Шампионът на България за 1991 година Етър (Велико Търново) завъртя престижно равенство с лидера в първенството на Босна и Херцеговина Железничар (Сараево) във втората си контрола в Анталия, Турция. "Болярите" отново поведоха в резултата с гол на Стефан Неделчев в 71-ата минута, но съперникът изравни шест по-късно за крайното 1:1.

Двата отбора направиха оспорван мач с много положения пред двете врати. Началото бе за босненците, като в 8-ата минута Църнов стреля от границата на пеналта, но Денис Григич извади в корнер. След ъгловия удар последва разбъркване, при което Убипарип вкара топката в мрежата, но тъчреферът своевременно бе маркирал засада. В 18-ата минута Мехремич намери Зец, който стреля, но Григич сигурно улови. Последваха и две възможности пред Кайкут, но не донесоха гол за босненците.

Етърци изнесоха играта напред и в 31-ата минута можеха да открият. Иван Стоянов проби отдясно и стигна до вратата, но не успя да подаде на свой съиграч. В 39-ата минута пък Никола Колев стреля от воле, но Османкович успя да изчисти в корнер. Минута преди почивката опасен удар на Стоянов от дистанция принуди вратаря Кьосевски изпод гредата да извади топката в корнер.

На почивката главният мениджър Красимир Балъков пусна в игра почти изцяло нов състав. В 50-ата минута Кайкут имаше възможност, но защитник на етърци изби. Пет по-късно пък след корнер защитникът Венци Василев с глава стреля над гредата. "Виолетовите" издебнаха своя миг в 71-ата минута, когато след грешка в защитата Стефан Неделчев стреля неспасяемо за 1:0. Шест минути по-късно обаче, след подаване на Убипарип, нападателят Асим Зец успя да изравни за 1:1. До края нови голове не паднаха.