Дейвид Мойс се нареди до Фъргюсън и Венгер

Дейвид Мойс записа победа номер 200 във Висшата лига като мениджър. Неговият Уест Хам разби Хъдърсфийлд с 4:1 като гост и се изкачи до 11-то място в класирането. Мойс стана четвъртият мениджър с 200 победи в елита след Сър Алекс Фъргюсън (528), Арсен Венгер (468) и Хари Реднап (236).

Марк Нобъл откри резултата в средата на първото полувреме след неточно подаване на вратаря на домакините, но Джо Ледли успя да изравни преди почивката с красив удар. “Чуковете” си осигуриха успеха в началото на втората част. Марко Арнаутович направи 1:2 секунди след почивката, а след това на два пъти асистира на Лансини.

Арнаутович се завърна в състава и имаше ключова роля за победата. Той тероризираше защитата през целия мач, като се отчете с гол и две асистенции. Отличното му взаимодействие с Лансини се видя още от началото на срещата. Двамата си сменяха позициите по двата фланга и защитата на Хъдърсфийлд така и не успя да ги опази.