Отборът на Мартин Стоев хвърли "бомбата" за Купата на България (галерия)

Новакът във Висшата волейболна Лига ВК Сливнишки герой (Сливница) прегази елитният ВК Арда (Кърджали) с 3:1 (30:28, 25:19, 22:25, 25:18), двубой от  II кръг на турнира за Купата на България по волейбол Сезон 2017/2018.
Сливнишки герой - Арда 3:1@@@

Неочаквано за мнозина, но напълно закономерно предвид отличното представяне на новосъздаденият проект на Мартин Стоев, в Зала „Арена Сливница” водените от неговият баща Стоян Стоев волейболисти изнесоха едно шоу пред макар и малобройната публика, в което хем доминираха, хем някак си дадоха и шанс на Арда да се бори до последно в два от геймовете, и дори подариха един гейм на опонента си, в който водеха с 5 точки, когато бяха на една от завършването му.

Самият двубой започва с вихрено темпо на надъханите сливничани, които поведоха с 10 точки разлика, но в края на гейма гостите сътвориха щурм, който доведе до 5 поредни точки и бясна гонитба в края му, като Сливнишки герой все пак го взе с 30:28.

Втората част обаче бе взета набързо от домакините с 25:19, като Арда само за кратко се противопостави в средата на гейма.

Когато всички очакваха чиста победа за тима от Сливница, Гостите от Арда успяха да надделеят в края и го спечелиха с 25:22.

Истинско шоу в четвъртият гейм, което спретнаха капитанът Вили Йонев и компания, донесе победа с 25:18, като на моменти публиката видя един атрактивен волейбол, който бяха наблюдавали само по телевизията и на мачове на националният ни тим.

Така сливничани очакват жребия за следващият кръг а Арда пък приема в края на седмицата Марек Юнион-Ивкони в опит да вземат първа победа пред родна публика този сезон.

Инфо и снимки: Бисер Тодоров