Локо (М) и Копенхаген показаха класа в най-важния момент

Лидерът в руското първенство Локомитив (Москва) и ФК Копенхаген заеха първите две места в Група F на Лига Европа и продължават във фазата на преките елиминации. Всичко се реши в днешните последни двубои от групата, в които и двата отборите записаха победи с по 2:0.

Локо надви аутсайдера Злин като гост и стана недостижим на върха, а датчаните надделяха над Шериф (Тираспол) в директна битка за втората позиция.

Московчани успяха да пречупят чешкия си противник едва през второто полувреме и то след като домакините останаха с 10 души заради червен картон на Зоран Гаич в 57-ата минута. “Железничарите” се възползваха от численото си предимство и Алексей Миранчук (70’) и намиращият се в отлична форма Джеферсън Фарфан (75’) вкараха така важните попадения за гостуващия състав.

По същото време на стадион “Паркен” в Копенхаген местният тим трябваше задължително да надвие Шериф, за да може да го задмине заради по-добрите си показатели в директните мачове. Всичко най-интересно се случи след почивката. В рамките на 3 минути датчаните дръпнаха с 2:0 след голове на Пиерос Сотириу (56’) Михаел Люфтнер (59’). В 69-ата минута Жайро от молдовския отбор получи червен картон и всичко изглеждаше решено. В 78-ата минута обаче интригата се върна, след като гостите спечелиха дузпа. От бялата точка обаче Зигу Бадибанга стреля в гредата, пропускайки отличния шанс да доближи тима до равенството, което щеше да класира Шериф.

Злин - Локомотив (Москва) 0:2

0:1 Миранчук (70)
0:2 Фарфан (75)

Копенхаген - Шериф 2:0

1:0 Сотириу (56)
2:0 Люфтнер (59)