Риека отупа Милан, Гатузо остава без победа (видео)

Италианският гранд Милан загуби гостуването си на Риека в Лига Европа с 0:2. Мачът на стадион "Руйевица" нямаше никакво значение за класирането на миланистите, които са сигурни участници в елиминациите, но бе от значение за самочувствието им. Дженаро Гатузо продължава да няма победа начело на тима, откакто замени Винченцо Монтела на треньорската пейка. Носорога дебютира през уикенда срещу новака в Серия "А" Беневенто, където се получи издънка. Тази вечер такава стана и срещу вече отпадналия от Лига Европа състав на Риека.

Наставникът на "росонерите" заложи на 3-5-2, като атаката бе поверена на Андре Силва и Патрик Кутроне. По фланговете стартираха Давиде Калабрия и Лука Антонели. Любопитно на вратата Гатузо сложи своя стар другар Марко Сторари, който навършва 41 години на 7 януари.

Още в седмата минута обаче ветеранът трябваше да бърка в мрежата си. Якоб Пулич завъртя топката по отличен начин от фаул, а Сторари се хвърли като тигър, но нямаше никакъв шанс - 1:0 за Риека. Това бе трети гол от общо шестте, които Милан допусна в груповата фаза, дошъл от статична ситуация.

Малко след началото на второто полувреме домакините стигнаха до второ попадение. Босненецът Зоран Квържич проби по левия фланг, последва центриране почти от аутлинията и опитният Марио Гавранович направи 2:0 с левия си крак. До края "росонерите" така и не успяха да стигнат поне по почетен гол.

В другата среща от групата Аустрия завърши 0:0 с АЕК във Виена. С този резултат напред продължават гърците. Отборът на Маноло Хименес гледа към следващата фаза след пет равенства, една победа и едно поражение.

Риека - Милан 2:0

Аустрия - АЕК 0:0