Савченко и Масо поведоха след кратката програма при спортните двойки на Гран При в Нагоя

Световните и европейски вицешампиони Альона Савченко и Брюно Масо (Германия) спечелиха кратката програма при спортните двойки на финала на турнира Гран При в Нагоя (Япония). Савченко и Масо получиха за своето изпълнение оценка от 79.43 точки. На второ място се наредиха европейските шампиони Евгения Тарасова и Виктор Морозов (Русия) със 78.83 точки, а трети са носителите на световната титла Суй Вънцзин и Хан Цун (Китай) със 75.82 точки.

На финала на Гран При участват шестте най-добри индивидуални фигуристи и двойки от всички турнири от веригата от началото на сезона. Волната програма при спортните двойки е в събота. Олимпийските вицешампиони от Сочи 2014 Ксения Столбова и Фьодор Климов (Русия) допуснаха грешка и получиха четвърта оценка от 73.15 точки.

Американският шампион Нейтън Чън поведе след кратката прграма при мъжете. 18-годишният фигурист получи оценка от 103.32 точки. Той изпълни чисто своите скокове, сред кито имаше два четворни. Втори се класира световният вицешампион Шома Уно (Япония) със 101.51 точки, който допусна грешки пред родна публика. Уно падна след изпълнение на троен аксел и не завърши на време своето съчетание, заради което получи 2.0 точки наказание. Трети до момента е Михаил Коляда (Русия) с 99.22 точки.

При танцовите двойки краткия танц спечелиха двукратните световни и трикратни европейски шампиони Габриела Пападакис и Гийом Сисерон (Франция) с 82.07 точки. Те имат аванс от само 0.54 точки преди волната програма пред олимпийските шампиони от Ванкувър 2010 година и вицешампиони от Сочи 2014 Теса Виртю и Скот Моър (Канада), които получиха за своето изпълнение 81.53 точки. Третата позиция заемат Мая Шибутани и Алекс Шибутани (САЩ) със 78.09 точки. Финалът на Гран При в Нагоя продължава в петък и събота.