Посмейте се с тази симулация (видео)

Един от най-жалките и комични опити за симулиране, които сме виждали в последно време в професионалния футбол бе дело на полузащитника на португалския тим Фейрензе Криш. В 20-ата минута на двубоя с Авеш от португалското първенство в неделя Криш се опита да подлъже съдията, че е бил ударен без топка от противников футболист. Арбитърът обаче не се хвана на нескопосания номер и показа жълт картон на Криш.

През второто полувреме пък друг футболист на Фейрензе - Луиш Машадо, получи червен картон, като това се случи в 68-ата минута. Гостите от Авеш грабнаха трите точки в последния момент след победен гол за 1:0 на Федерико Фалконе в първата минута на добавеното време.

И двата тима се намират в долната половина на таблицата след 13 изиграни кръга, като Авеш е 12-и с 13 точки, а Фейрензе заема 15-а позиция с 11 точки. Лидери са Порто и Спортинг (Лисабон) с по 33 точки, пред Бенфика с 30 и Брага с 28.