Празненствата във Велико Търново за 100-годишнината на Етър започват с демонстративен женски мач срещу полския Медик

Лилестрьом спечели Купата на Норвегия за 6-и път

Лилестрьом спечели за 6-и път в историята си Купата на Норвегия, след като на финала- играл на стадион Улевал в Осло, победи с 3:2 Сарпсборг. В главно действащо лице на мача се превърна Фроде Кипе, който вкара третото попадение за победителите, но след това си вкара и автогол. Лилестрьом, който завърши на 12-о място в класирането, си осигури и участие в турнира Лига Европа през идното лято. Те поведоха днес с 2:0 само след 11 минути игра, като Симен Микалсен откри резултата във 2-ата.

Матс Хаакенстад вкара втория гол за жълто-черните, но в 24-ата минута Патрик Мортенсен намали на 1:2. Датчанинът затвърди добрата си форма, след като стана и голмайстор на Сарпсборг с 12 попадения в първенството. Малко преди края на първото полувреме играчите на Сарпсборг, които завършиха ан 3-о място в първенството, имаха известни претенции за дузпа, но съдията Ола Нилсен не реагира. През второто полувреме на сцената излезе Кипе, който най-напред се разписа в правилната врата в 58-ата минута за 3:1. Само след 6 минути обаче си вкара и автогол за 2:3.