Лехия и Славчев победиха и настигнаха Шльонск

Отборът на Лехия (Гданск) победи с 3:1 Шльонск (Вроцлав) с 3:1 в срещата между двата тима от 18-ия кръг в полската Екстракласа. Цял мач в състава на домакините записа българският халф Симеон Славчев. След този двубой двата тима се изравниха в класирането с по 23 точки, съответно на 9-ата и 10-ата позиция.

Срещата обаче можеше да се развие и по друг начин, ако в 19-ата минута Марчин Робак не бе пропуснал дузпа за гостите. След това домакините успяха да поведат с попадение на Марко Пайшао три минути преди края на първата част.

В 55-ата минута и Лехия получи дузпа и Флавио Пайшао удвои от бялата точка. В 80-ата минута пък отново Марко Пайшао направи резултата класически.

Шльонск успя да върне един гол в 82-ата минута чрез Лукаш Мадей, но твърде късно, за да има някакво значение.