Уругвай зацикли в контролите

След нулевото равенство срещу Полша преди няколко дни, Уругвай изигра нов слаб мач в подготовката си за Мондиал 2018. Този път "урусите" отстъпиха с 1:2 на тима на Австрия, който дори не се класира за баражите. Единсон Кавани отбеляза 40-ия си гол за националния отбор, но той не предотврати поражението във Виена.

Австрия поведе още в 5-ата минута с точен изстрел на Марсел Забитцер. Отговорът на южноамериканците не закъсня и в 10-ата минута оставеният непокрит Кавани засече центриране на Уретавиская за 1:1.

През второто полувреме двубоят беше равностоен, но в 87-ата минута след удар от фаул на Лукас Шауб топката мина между телата на куп футболисти и влезе във вратата на Уругвай. С това "урусите" прекъснаха серията си от 5 мача без загуба.

АВСТРИЯ - УРУГВАЙ 2:1
1:0 М. Забитцер (5)
1:1 Е. Кавани (10)
2:1 Л. Шауб (87)