Тетевен изтръгна първа победа в Суперлигата

Тимът на Тетевен Волей записа първи успех в Суперлигата, след като победи като домакин Арда (Кърджали) с 3:2 (20:25, 25:18, 20:25, 25:18, 15:13) в мач от 4-и кръг на първенството.

Кърджалийци започнаха силно срещата, формирайки стабилна преднина от самото начало. Домакините опитаха да наваксат, но дистанцията се запази през цялото време и волейболистите на Иван Халачев спечелиха частта при 25:20.

Във втория гейм "зелените" показаха страхотна игра и не дадоха много възможности за противопоставяне на опонентите си. Превъзходството беше видимо и тетевенци безпроблемно затвориха и изравниха резултата.

Третата част бе доста драматична - гостите първоначално поведоха, впоследствие волейболистите на Петър Мечкаров направиха обрат. Това мобилизира опонентите им и те успяха да се върнат в играта, стопявайки пасива от 3-4 точки. Ситуацията ставаше все по-трудна и в крайна сметка тимът от Кърджали отново поведе.

В четвъртия гейм играта на двата отбора отново бе на амплитуди, но "зелените" успяха да се откъснат от съперника и изравнявайки, да вкарат двубоя в тайбрек. Там битката бе на пълни обороти, но волейболистите на Тетевен показаха по-голяма издръжливост и се наложиха. В следващия кръг Тетевен Волей гостува на Монтана, а Арда приема Добруджа 07.