Уникаха спечели битката на шампионите на старта в Евролигата

Актуалният шампион в ЮроКъп - Уникаха Малага започна с победа участието си в Евролигата през сезон 2017/18, след като се наложи при домакинството си на шампиона в най-авторитетния клубен турнир на Стария континент - Фенербахче с 68:67 (20:20: 16:21; 14:16; 18:10).

Баскетболистите на испанския гранд заслужиха победата най-вече благодарение на отборния дух, който демонстрираха в хода на целия двубой, като за това говори и факта, че почти всички в селекцията от Малага записаха името си сред реализаторите, а единствено Гиорги Шермадини приключи с двуцифрен актив - 12 точки.

Освентова, домакините показаха много висока концентрация и дисциплина и в дефанзивен план в решителните моменти на срещата. След изиграването на третата четвърт Уникаха изоставаше със седем точки - 50:57, но в заключителните десет минути домакините затегнаха редиците в защита и това им позволи да стигнат до пълен обрат и да се поздравят с крайния успех - 68:67.

Най-резултатенза гостите от Истанбул беше Костас Слукас с 15 точки, а Луиджи Датоме вкара 13 точки.