Франция подпечата визите си за Русия (видео)

Националният отбор на Франция се класира за Мондиал 2018. “Петлите” се наложиха с 2:1 над Беларус в последния си мач от Група “А” на квалификациите и взимат директни визи за Русия. Французите, подобно на срещата с България преди няколко дни, не показаха впечатляваща игра, но в крайна сметка постигнаха целта си. Всички попадения паднаха преди почивката. Антоан Гризман и Оливие Жиру бяха точни за домакините, докато за гостите вкара Антон Сарока.

Французите откриха резултата в 27-ата минута. Тогава Блес Матюиди изведе Гризман на чиста позиция и нападателят на Атлетико Мадрид прати топката покрай Сергей Черник. Малко по-късно Гризу бе в ролята на подавач и намери Жиру в наказателното поле и таранът на Арсенал удвои. Минута преди края на първата част Беларус намали. След пас отдясно Антон Сарока засече топката във вратата на Юго Лорис.
След почивката "петлите" намалиха темпото и позволиха на съперника да се доближи на няколко пъти до равенството, но това така и не се случи.
По този начин Франция финишира на първо място в подреждането с актив от 23 точки. “Петлите”, въпреки някой не толкова добри мачове, закономерно се класират директно за финалите в Русия. На бараж отива Швеция. Трекронур приключва с 19 точки - колкото има и Холандия, но по-добрата голов разлика е в полза на скандинавците. България е с 13, докато Люксембург е с шест. На дъното е Беларус с пет.

ФРАНЦИЯ - БЕЛАРУС 2:1

1:0 Гризман (28)