Югоизточна Трета лига: Локомотив (Пловдив) II - Ботев (Пловдив) II

Лука Тони поведе Байерн към нова победа

С два гола на Лука Тони и попадение на Зе Роберто Байерн (Мюнхен) записа рутинна победа с 3:0 над Нюрнберг в двубой от 9-ия кръг на Бундеслигата. Така Тони вече има 8 гола в 8 мача за първенство, както и две попадения в две срещи от турнира за Купата на УЕФА. Байерн пък е убедително начело във временното класиране с 23 точки и е на 5 пред втория Карлсруе. Бившият нападател на Фиорентина материализира домакинския натиск на баварците в 31-ата минута. Тони се разписа след центриране от фаул на Алтънтоп и неумела намеса на бранителя Блажек. Девет минути по-късно домакините решиха двубоя, след като Зе Роберто се възползва от пас на Швайнщайгер и с удар с левия крак удвои. През второто полувреме Байерн намали оборотите. Въпреки това гостите не се възползваха. В края на двубоя Зе Роберто центира отдясно и Тони с глава направи резултата класически. Така Байерн остава твърдо на върха, докато Нюрнберг е на предпоследно място със само 6 точки от 9 мача.