СДВР с извънреден брифинг дали ще бъдат допуснати фенове на Левски за дербито с ЦСКА-София

След масови мелета, здрав екшън и две греди Пирин би Бела като гост

След доста груб и накъсан мач, придружен от осем жълти и един червен картон Пирин излъга Беласица като гост и спечели Югозападното дерби с 1:0. Единственото попадение в срещата вкара нападателят на "орлетата" Марио Метушев, който с великолепен удар в 47-та минута прехвърли стража на домакините Бахтарлиев. Голмайсторът на благоевградчани се отличи и с червен картон, след като в 89-та минута бе изгонен за удар без топка срещу Николов.
Грубостите в двубоя започнаха още с началния съдийски сигнал. През първите 45 минути мелетата между футболистите на двата отбора следваха едно след друго, като реферът Ахмед Ахмед вдигна цели пет жълти картони. Все пак в това първо полувреме по-добре се ориентираха гостите, които на два пъти имаха шансове да поведат в резултата. Те изпуснаха две положения съответно във втората минута, когато стражът на домакините Бахтарлиев спаси шут на противников нападател и в 44-та минута. Тогава Стойчев бе оставен непокрит на границата на наказателното поле фронтално срещу вратата на Беласица, но вместо да стреля, той опита подаване и пропиля най-чистото положение през тези първи 45 минути.
В началото на втората част Бела натисна своите гости и още в 47-та минута можеше да открие резултата. Дюлгеров стреля с глава от непосредствена близост, но топката се озова в ръцете на вратаря Чавдаров. При последвалата атака на Пирин, Метушев бе изведен отляво и с отличен прехвърлящ удар откри резултата. Отговорът на петричани бе незабавен. В 48-та минута Христо Господинов за малко не изравни, след като ударът му срещна гредата. Постепено срещата се изнерви още повече, а с няколко спорни отсъждания реферът Ахмед Ахмед си навлече гнева и на двата щаба. В тези минути футбол почти не се играеше, като в повечето случаи играчите се стремяха не да направят красива комбинация, а да изритат колкото е възможно по-грубо някой съперник. Така се стигна до 86-та минута когато домакините нацелиха за втори път гредата, което бе последната опастност пред една от двете врати. До края на срещата единственото по-интересно нещо бе изгонването на голмайстора Марио Метушев, който удари кроше на резервата Николов и потегли преждевременно към съблекалните.

БЕЛАСИЦА - ПИРИН 0:1