Манчестър Юнайтед се отпуши за 4:0 срещу Уигън

Английският шампион Манчестър Юнайтед победи с категоричното 4:0 Уигън Атлетик в първия мач от 9-ия кръг на английската Висша лига и по този начин записа шести пореден успех в шампионата. Този път възпитаниците на сър Алекс Фъргюсън се отпушиха и за разлика от предишните си мачове реализираха повече от положенията си, за да се поздравят с разгромната победа. Всички попадения за домакините паднаха след почивката, като техни автори бяха Карлос Тевес, Кристияно Роналдо (2) и Уейн Рууни. С успеха шампионите излязоха начело в английската Висша лига, изпреварвайки досегашния лидер Арсенал.

Двубоят започна с очакван домакински натиск на "червените дяволи", но гостите успяха да устоят и в първите 15-ина минути почти не допуснаха опасно голово положение пред вратата на Крис Къркланд. Мъките за домакинте бяха допълнително подсилени и от травмите, които получиха централният бранител Неманя Видич и Джон О'Шей. В същото време гостите от Уигън рядко стигаха до вратата на Томас Кушчак, който почти нямаше работа през първото полувреме. От лагера на Ман Юнайтед пък имаха основателни претенции за дузпа срещу Кристияно Роналдо, който бе съборен в наказателното поле от Марио Мелхиот, но Майк Райли остана безмълвен. Карлос Тевес пък пропиля отлично положение в края на първата част, след като отправи мощен диагонален удар към вратата на Къркланд, но коженото кълбо премина над гредата.

Второто полувреме също започна с мощен натиск на шампионите, които искаха бързо да убият интригата в мача и успяха да го сторят в рамките на пет минути. Първо Карлос Тевес получи невероятно подаване от Андерсон Оливейра, надбяга Кевин Килбан и след като технично преодоля Крис Къркланд, прати топката покрай застаналите на голлинията играчи на гостите. Натискът на "червените дяволи" се усили и в 58-ата преднината им бе удвоена от Кристияно Роналдо. Райън Гигс центрира остро в наказателното поле, след късо изпълнение на корнер, топката тръгна заплашително към вратата на Къркланд и бившият национален страж инстинктивно изби. Там обаче Кристияно Роналдо с глава на празна врата направи резултата 2:0. Това попадение успокои домакините и Уигън пропусна две положения за гол. Джейсън Кумас стреля встрани от вратата, а Луиш Антонио Валенсия затрудни максимално Кушчак с мощен удар.

Все пак в 74-ата минута Манчестър Юнайтед реализира трето попадение и тотално отказа гостите от съпротива. Жерар Пике и Андерсон направиха отлична комбинация, извела Уейн Рууни на чиста позиция. Английският национал обаче алтруистично подаде на Кристияно Роналдо, който на празна врата направи 3:0 с петия си гол в пет мача срещу "латикс". До края на срещата времето стигна на домакините да отбележат и четвърто попадение дело на Рууни, разписал се с глава във вратата на Къркланд. Шестата поредна победа на Манчестър Юнайтед изведе "червените дяволи" начело в Премиършип с 20 точки, една поведе от Арсенал. Уигън пък остана на 14-а позиция с 8.

МАНЧЕСТЪР ЮНАЙТЕД - УИГЪН АТЛЕТИК 4:0 (0:0)