Гол в последните секунди донесе драматичен успех на Етър в София (видео+галерия)

Отборът на Етър (Велико Търново) записа изключително драматичен успех с 2:1 над Славия в София. Срещата започна по-добре за домакините и логично в 16-ата минута Стефан Велков вкара първия гол в мача. В края на първата част Самб Бадара изравни резултата, а в последните секунди на срещата от 6-ия кръг на Първа лига резервата Иван Петков донесе важните три точки за новака в елита.

Гостите от Велико Търново можеха да открият резултата след само 120 секунди игра, когато Самб Бадара пресира стража на "белите" Стергиакис, младият футболист се забави и топката му бе отнета, но при удара, таранът на "виолетовите" се засуети и стреля в тялото на вратаря.
Славия - Етър
В 16-ата минута "белите" стигнаха до първия гол в мача. Иван Минчев центрира отлично в наказателното поле, където Стефан Велков се оказа най-съобразителен и с глава прати кълбото в мрежата на Етър.

В края на първата част Андреа Христов направи изключителна грешка, а от нея се възползва Иван Стоянов, който отне топката от краката на младия бранител и веднага подаде към Бадара, а той с едно докосване прати кълбото в мрежата.
Второто полувреме започна с натиск на Славия. В 47-ата минута Ивайло Димитров направи сериозен пропуск. Той бе изведен от Омар Абуд, но нападателят стреля силно над вратата. В 58-ата минута Йордан Апостолов пробва шут от далечна дистанция, но топката мина встрани от целта.

В 79-ата минута Стефан Велков имаше шанс да вкара втория си гол в срещата, но ударът му с глава мина малко над гредата. В 86-ата минута резервата Владислав Узунов беше много близо до гол, но шутът му бе майсторски спасен от Христо Иванов, който и днес се отличи с много силни намеси под рамката на вратата на Етър.
В 91-ата минута резервата Иван Петков наказа домакините. Иван Стоянов и Димо Атанасов разиграха много добре на левия фланг, вторият проби и центрира към Петков, който без да се замисли донесе трите точки за Етър.

В следващия кръг “белите” гостуват на Левски, а футболистите на Станислав Генчев са домакини на Ботев (Пловдив).