Новобранец спаси честта на Селта в Леверкузен (видео)

С късен гол за 3:3 новият нападател на Селта Максимилиано Гомес донесе равенството на тима при гостуването на Байер (Леверкузен) в контролен двубой. 20-годишният уругваец, който беше привлечен от Дефенсор Спортинг, реализира в 83-ата минута.

Преди това испанците водеха уверено с 2:0 до 65-ата минута след две попадения на Джон Гуидети, но след това “аспирините” обърнаха до 3:2 в рамките на само девет минути.

Проверката на “БайАрена” беше последна за германския отбор преди старта на сезона. На 11 август тимът започва участието си в турнира за Купата на страната с мач срещу Карлсруе.

Футболистите на Селта пък имат още две контроли до началото на Ла Лига - срещу Удинезе (9 август) и Рома (13 август).

ЛЕВЕРКУЗЕН - СЕЛТА 3:3
0:1 Гуидети (6)
0:2 Гуидети (60)
1:2 Мехмеди (65)
2:2 Похянпало (69)
3:2 Фоланд (74)
3:3 Гомес (83)