Иван Влъчков втори в GT4 на "Словакия Ринг"

Шампионът на България на писта в клас Туринг Иван Влъчков от екипа на Росен Даскалов - София Кар Моторспорт с автомобил Sin Car R1 завърши на 2-о място в днешното състезание в GT4 на пистата Словакия Ринг сред аматьорите. От всички 11 пилоти в класа, той постигна най-добро време в квалификацията - 2:13.017 минути и стартира от полпозишън.

В състезанието той не потегли по най-добрия начин и загуби няколко позиции в първия завой. След това навакса много места и стана втори, като дори настигна водача, но не успя да го изпревари.

Класирането на Иван може да се счита за впечатляващо, като се има предвид, че това е негов първи състезателен уикенд с този автомобил и то на международната сцена. За спечеления полпозишън Иван получи специална награда – часовник.