Инфарктен успех запази шансовете на Спартак

Инфарктен успех запази шансовете на Спартак (Плевен) за оставане във Втора лига. Плевенчани стигнаха до победата с 3:2 над Левски (Карлово) в Хисаря с гол в последната минута. Мачът бе дебют за новия треньор Момчил Челестинов, който замени Александър Георгиев през седмицата.

Гостите имаха нужда единствено от трите точки, за да може да се надяват да не бъдат сред четирите изпадащи. Именно поради това тръгнаха по-силно в срещата, а Георги Чакъров бе точен в 11-ата минута. Спартак продължи да атакува, но след няколко пропуска пред вратата на домакините гол падна в тяхната врата. Илиас Игнатидис изравни в 57-ата минута. Изненадващо резервата Кевин Нцхо засили Спартак към Трета лига, след като в 76-ата минута донесе пълен обрат на "сините".

Спартак показа характер, като стигна до изравняването в 82-ата минута. Отново Чакъров се разписа, а в добавеното време резервата Велимир Попчев с първото си попадение изправи на крака цялата скамейка на гостите.

Успехът прекъсна черната серия от четири поредни поражения на Спартак. Тимът от Плевен остана 14-и, но вече има 30 точки, а следващата седмица посреща Оборище (Панагюрище) в директен сблъсък в борбата за оцеляване.

Левски, който от месец вече е изпаднал, остана на последно място с 13 точки.

Левски (Карлово) - Спартак (Плевен) 2:3