Шампионът Кливланд претърпя тежка загуба

Шампионът Кливланд претърпя тежка загуба със 74:103 от Сан Антонио в мач от Националната баскетболна асоциация. Коу Лионард вкара 25 точки, а ЛаМаркъс Олдридж и Пау Гасол добавиха по 14 за петата поредна победа на Спърс.

Кливланд губи втори пореден мач и отстъпва първото място на Бостън в Източната конференция.

Звездата на Кавалиърс ЛеБрон Джеймс бе контузен в третата четвърт и седна на пейката. Джеймс завърши със 17 точки, 8 борби и 8 асистенции за 29 минути игра.

Оклахома Сити навакса 13 точки пасив в последните 4 минути и стигна до победа срещу Далас с 92:91. Ръсел Уестбрук вкара решителния кош 7 секунди преди сирената. Уестбрук завърши с 37 точки, 16 от които в последната четвърт, 13 борби и 10 асистенции. Това е трети пореден трипъл-дабъл за Уестбрук и общо 37-ия му за сезона.

Ню Йорк Никс прекъсна серия от пет поредни загуби след успех над Детройт със 109:95. Дерик Роуз наниза 27 точки, а Кристапс Порзингис добави 25 за тима на Никс, който с тази победа остана в битката за място в плейофите. Кармело Антъни вкара 21 точки при завръщането си в игра за Ню Йорк, след като пропусна последните два мача заради контузия.

Торонто постигна шеста поредна победа след 131:112 над Орландо. ДеМар ДеРозан се отличи с 36 точки, а Кори Джоузеф добави 15 точки и 13 асистенции за успеха на канадците.