Депортиво върви нагоре с Мел, Спортинг затъва с Руби (видео)

Отборът на Депортиво Ла Коруня надделя с 1:0 при гостуването си на Спортинг Хихон в директна битка за оцеляване от 26-ия кръг на испанското първенство. Педро Москера отбеляза гол в 45-ата минута. Така под ръководството на новия си наставник Пепе Мел галиският тим има четири точки от два мача. Депор увеличи преднината си пред последните три отбора, докато задачата на хихонци за спасение става още по-тежка.

Като цяло домакините играха много дейно, създадоха редица положения, но се провалиха пред гола. В осмата минута Микел Весга стреля над гредата след добър рейд на Роберто Канейя. В 30-ата минута съдията назначи дузпа за гостите от "Риасор" заради игра с ръка на Весга. Иван Куеяр отрази удара от 11-те метра на Емре Чолак. Две минути по-късно Бурги изпусна страхотно положение пред вратата на Херман Лукс. В края на полувремето Депор отбеляза след корнер - Москера беше непокрит и реализира с глава.

И след почивката момчетата на Руби продължиха да натискат. В 48-ата минута Виктор Родригес изкара топката в аут. В 61-ата Ласина Траоре също изпусна. Десет минути по-късно и гостите направиха голям пропуск. В 78-ата астурианци поискаха дузпа, но реферът не уважи претенциите. В крайна сметка точките отидоха в актива на Ла Коруня.