Късен гол измъкна Суонзи от дъното (видео)

В драматичен мач от 20-ия кръг на Премиър лийг Суонзи победи с 2:1 като гост Кристъл Палас и се измъкна от последното място в класирането. Пред погледа на новия си мениджър Пол Клемънт "лебедите" стигнаха до успеха на "Селхърст Парк" с гол на защитника Анхел Ранхел в 88-ата минута. Испанският ветеран не се бе разписвал повече от 3 години, но днешното му попадение може да се окаже с огромна стойност за Суонзи в борбата на тима за оцеляване в Премиър лийг.

Фернандо Йоренте имаше първата възможност за гол, но след центриране на Уейн Раутлидж стреля в аут. Малко по-късно испанският нападател комбинира с Джак Корк, който се забави и не отправи хубав удар. Йоан Кабай бе близо до това да даде преднина на домакините, но Лукаш Фабиански спаси. Малко по-късно полският страж повали Кристиан Бентеке в наказателното поле, но реферът Пол Тиърни не отсъди дузпа.
В 42-ата минута Гилфи Сигурдсон центрира към Алфи Моусън, който с глава откри резултата в полза на Суонзи. След почивката гостите се прибраха в половината си и разчитаха на контри, които бяха много опасни. Чак в края на двубоя Кристъл Палас опита натиск и резервата Бакари Сако пропусна да изравни. Това направи Уилфред Саха в 83-ата минута, но радостта на "орлите" не продължи дълго, защото в 88-ата минута Ранхел се оказа на точното място и донесе така важните 3 точки на Суонзи.

Победата изкачи "лебедите" на 19-ото място в таблицата, с равен брой точки със Съндърланд и с две повече от Хъл Сити. Кристъл Палас е точно над чертата на изпадащите.