Късни голове донесоха победата на Евертън (видео)

Роналд Куман можеше да се зарадва на победа срещу бившия си тим, след като Евертън спечели с 3:0 домакинството си срещу Саутхамптън. Резултатът обаче е далеч от показаното от двата тима на терена. Срещата бе лишена от футболни достойнства и голови положения.

Чак към края "карамелите" стигнаха до успеха. Влезлият като резерва Енер Валенсия откри резултата в 73-ата минута. Той направи добавка, след като удар на Лукаку бе спасен от вратаря на гостите. Валенсия след това спечели дузпа, която бе реализирана от Лейтън Бейнс. Минута преди края пък Лукаку направи резултата класически след подаване на Том Дейвис.

Евертън остава седми в класирането с актив от 30 точки, а Саутхамптън записа трета поредна загуба във Висшата лига и е десети.