Джеймс Хардън блесна с 53 точки за Хюстън и уникален трипъл-дабъл (видео)

Джеймс Хардън донесе поредна победа на своя Хюстън Рокетс, като стана първият играч в НБА с трипъл-дабъл от поне 50 точки, 15 борби и 15 асистенции. Хардън се отчете с 53 в коша на Ню Йорк и добави 16 овладени топки и 17 паса. "Ракетите" спечелиха, макар и трудно със 129:122.

"Той е един от най-великите в играта. Съперникът опита всичко, за да го спре, но не успя. Фантастичен баскетболист", заяви собственикът на тексасци Лесли Аликзандър.

Хардън стана едва 5-ият, който прави трипъл-добъл с поне 40 точки, като се присъедини към Ръсел Уестбрук, ЛеБрон Джеймс, Винс Картър и Трейси Макгрейди. Той се изравни и с Уилт Чембърлейн за най-много точки при трипъл-дабъл.

"Когато погледнах статистиката просто ми бе трудно да повярвам. Сезонът е невероятен за мен и за отбора. Играем силно, печелим мачове, забавляваме се и това е страхотно" заяви Хардън, чийто тим е трети на Запад с баланс 26-9.

Никс се бореха здраво и на няколко пъти в последната част стопяваха разликата на 3 точки, но просто не успяха да спрат Хардън. Райън Андерсън вкара 2 важни тройки, с които вдигна разликата до 124:113 и всичко бе ясно.

Кармело Антъни не игра през второто полувреме за Ню Йорк заради проблем в коляното, а и липсата на Кристапс Порзингис заради възпален ахилес също им повлия и те загубиха за четвърти път поред.