Гълъбинов завърши 2016 година с гол красавец (видео)

Българският нападател на Новара Андрей Гълъбинов завърши годината с красиво попадение. Националът на България се разписа за втори пореден път от пряк свободен удар. Той бе точен във вратата на миналогодишния представител на Серия "А" Карпи в 29-ата минута. Двубоят бе от 21-ия кръг на Серия "Б", а Новара спечели с 2:1. Българинът се разписа за моментното 1:1 с майсторско изпълнение над стената. Интересното е, че миналата седмица той отново вкара гол от фаул - във вратата на Виртус Ентела при загубата с 1:4.

Попадението днес бе негово пето през този сезон във втория ешелон на калчото. Преди това звездата на гостите Кевин Лазаня бе извел Карпи напред в 22-ата минута, а победата за Новара донесе Сансоне. Той също се разписа от фаул в 32-ата минута, само три минути след изпълнението на Гълъбинов.

Родният таран игра до 70-ата минута, когато Федерико Македа го замени. Бившият играч на Манчестър Юнайтед подсили Новара преди две седмици.

Успехът бе осми за Гълъбинов и компания, които вече имат 28 точки. Карпи остана с 32 на пето място.