Пипо Индзаги завърши годината на първо място

Воденият от Филипо Индзаги отбор на Венеция завърши 2016 година на първо място в Лега Про - група "Б", третото ниво на италианския футбол. Венецианците надвиха с 3:1 Мантова в мач от 21-ия кръг. Ветеранът Маурицио Домици даде аванс на домакините в 9-ата минута. Попадението бе негово второ, след като пристигна от Удинезе през лятото.

Гостите изравниха в 17-ата минута с гол на Марки, но три минути по-късно Морео върна преднината на Венеция. През втората част, в 62-ата минута, гол отбеляза Марко Модоло, който оформи крайния резултат. Победата бе 12-а за момчетата на СуперПипо, които завършват календарната година с 42 точки и само три поражения. Една по-малко има Парденоне, който разби с 5:0 Форли.

Отборът на Парма надви с 2:0 Лумезане като гост. Така тимът записа трета поредна победа и вече е само на три точки от първото място. Капитанът Алесандро Лукарели отбеляза второто попадение в 54-ата минута, като се разписа за осми пореден сезон за "дуковете". Първото попадение бе дело на Скавоне в 4-ата минута.

Първенството ще бъде подновено на 22 януари.