Лукойл Академик оцеля във Варна

Шампионите от Лукойл Академик завършиха 2016-а година с победа, след като измъкнаха успеха при визитата си на Черно море Тича (Варна) с 86:75 (15:19; 23:16; 24:18; 24:22) в двубой от XII кръг на Националната Баскетболна Лига.

Максим Корниенко вкара 18 точки и овладя 11 борби за „студентите“, а Дани Гибсън, Филип Виденов и Джером Бийн завъешиха с по 12 точки.

Станислав Цонков вкара 20 точки за домакините, Филип Дедижер и Никола Джурич завършиха съответно с по 17 и 14 точки.

Първата четвърт премина изключително равностойно, като двата отбора си размениха лидерството на няколко пъти, но в самия край на периода „моряците“ показаха по-висока концетрация и успяха да поведат с четири точки – 19:15.

Черно море увеличи преднината си до седем точки след кош на Дафинов – 24:17, като домакините успяха да запазят аванса си до средата на втората четвърт, но в оставащото време до почивката шампионите от Лукойл Академик поеха пълен контрол върху събитията на терена и след 20 минути възпитаниците на Тони Дечев вече бяха в ролята на лидер – 38:35.

Гостите от Правец не допуснаха обрат през третата четвърт и дори увеличиха аванса си до девет точки – 62:53 след 30 минути игра, а в заключителната част, въпреки някои пропуски в защита, „студентите“ удържаха на натиска на съперника и се поздравиха с крайния успех – 86:75.

Черно море Тича – Лукойл Академик 75:86 (19:15; 16:23; 18:24; 22:24)

Черно море Тича: Цонков 20, Дедижер 17, Карамфилов 11, Мркович 3, Христов 3 (Куртев 2, Диков, Георгиев, Нацкин 5, Джурич 14)

Лукойл Академик: Зак 11, Агре, Корниенко 18, Гибсън 12, Захариев 5 (Виденов 12, Великов 4, Загорац 3, Иванов 9, Бийн 12)