Хинц и Шемп спечелиха коледната класика в Гелзенкирхен

Германското дуо Ванеса Хинц и Зимон Шемп спечели 15-ото издание на традиционното коледно състезание по биатлон на стадиона на Шалке в Гелзенкирхен. Те финишираха с време 33:11.4 минути в смесената щафета и изпревариха с 15.7 секунди своите сънародници Франциска Хилдебранд и Ерик Лесер, които пък зарадваха близо 38-те хиляди зрители по трибуните с двойна победа за домакините. Руснаците Олга Подчуфарова и Алексей Волков спечелиха третото място при пасив от 40.2 секунди срещу победителите Хинц и Шемп.

Коледната класика в Гелзенкирхен не е част от календара за Световната купа и точки не се присъждат, което предизвика отсъствието на част от звездите в биатлона. Участвалите в състезанието обаче си разделиха 156 хиляди евро от наградния фонд.