Голов спектакъл в завръщането на Чави (видео)

Сборният отбор на Каталуня загуби с дузпи от Тунис в приятелски мач, игран пред над 8000 зрители на "Монтиливи" в Жирона. В редовното време срещата завърши 3:3, а при дузпите по-точни бяха тунизийците. Голямата новина обаче беше не резултатът, а появата на терена на Чави Ернандес. Легендата на Барселона, който се подвизава в катарския Ал Сад, се включи в каталунския състав. Той бе воден от двама треньори - Жерард Лопес и Серхио Родригес, но бе лишен от всички звезди на Барса, които са в коледна ваканция.

Мачът е традиционен и винаги с него се приключва календарната година. През 1997 година в Каталуня гостува българският национален тим, който завърши 1:1 с домакините.
Вратарят Жорди Масип и защитникът Сержи Роберто бяха единствените представители на Барселона в състава на Каталуня. Петима бяха футболистите на Еспаньол. Тунизийците започнаха по-силно и в средата на първото полувреме вече водеха с 2:0. Жерард Морено върна един гол в 28-ата минута, но в 65-ата Мсахни отново увеличи преднината на "пустинните лисици". Малко след това Серхио Гарсия вкара за 2:3, а в 87-ата минута Верду изравни. При дузпите пропуски за каталунците направиха Верду и Виктор Алварес.

След края на срещата Чави беше определен за най-добър играч в мача.