Протон, без Лора Китипова, с бронза от Купата на Русия

Волейболният отбор на Протон (Балаково), където играе разпределителката на националния ни отбор Лора Китипова, спечели бронзовите медали от турнира за Купата на Русия. Волейболистките на Протон надиграха Енисей (Красноярск) с 3:0 (26:24, 25:23, 25:19) в мача за 3/4-о място на финалната четворка в Казан, игран този следобед.

По този начин Протон спечели бронзовите отличия от турнира за трети път в историята си. Купата на Русия пък завоюваха домакините от Динамо (Казан), с националката Елица Василева, които тази вечер надделяха на финала над Динамо (Москва) с 3:1 гейма.

За разлика от полуфинала вчера срещу Динамо (Казан), днес Лора Китипова остана резерва за своя тим и не влезе в игра. Най-полезна за Протон стана капитанката Анна Макарова с 18 точки, а Ели-Силви Уатара добави още 12 точки за победата. За отбора на Енисей Яна Манзюк и Анастасия Гарелик завършиха с по 15 точки.

ПРОТОН (БАЛАКОВО) - ЕНИСЕЙ (КРАСНОЯРСК) 3:0 (26:24, 25:23, 25:19)
ПРОТОН: Екатерина Енина 8, Анна Макарова 18, Валерия Зайцева 7, Анна-Мириам Гансонре 9, Ели-Силви Уатара 12, Елена Новик 2 – Кристина Лавнова-либеро (Мария Халецкая 3, Олга Богданова, Дария Талишева)
Старши-треньор: Роман Кукушкин
ЕНИСЕЙ: Яна Манзюк 15, Екатерина Ефимова, Анастасия Гарелик 15, Ирина Кузнецова 10, Мария Фролова 12, Александра Перетятко 1 – Алла Галкина-либеро (Юлия Айсина 1, Екатерина Осичкина 4, Анна Лазарева)
Старши-треньор: Сергей Голотов.