Тексаско клане в Далас (видео)

Хюстън ще завърши редовния сезон с пълна успеваемост и набор от 4 победи в 4 мача срещу Далас. Рокетс надиграха Маверикс като гост със 123:107 в доста напрегнат мач, белязан от редица грубости и 8 технически, 2 неспортсменски нарушения и 1 дисквалификация, записвайки четвърти последователен успех срещу този съперник в последната им среща за редовния сезон.

“Ракетите” имат в актива си 24 победи и 9 поражения, докато Мавс са в тотално различна крайност с едва 9 успеха и цели 23 загуби.

34 точки и 11 асистенции на Джеймс Хардън бяха основна движеща сила за победата на Рокетс, а Райън Андерсън вкара 22 точки за 28 минути игра. Ерик Гордън добави 13, а тези трима играчи вкараха 10 от общо 17 тройки за Хюстън. Тревър Ариза напусна игра преждевременно заради две технически и дисквалификация.

Харисън Барнс с 21 точки и Уесли Матюс с 19 бяха най-резултатните за Далас. Дирк Новицки отново игра само 15 минути заради ограничение, породено от здравословните му проблеми и остана със скромните 7 точки.