Съперник на Марица приключи годината със загуба в Италия (видео)

Предстоящият съперник на Марица (Пловдив) в турнира за Купата на CEV – Унет Ямамай (Бусто Арсицио), завърши календарната 2016 година със загуба и приключи първия полусезон в италианската Серия А1 на 6-о място в класирането.

В среща от 11-ия кръг Ямамай загуби като гост от Игор Горгондзола (Новара) с 1:3 (19:25, 25:23, 21:25, 21:25) пред близо 4000 зрители, около 300 от които пропътували тридесетината километра от Бусто Арсицио да подкрепят своите любимки.

Най-голяма заслуга за спечелването на втория гейм от Ямамай имаше Валентина Диуф. Тя наниза 11 точки за общо 24 в цялата среща, които я направиха топреализатор на мача. Втора по резултатност за Ямамай в срещата беше централната блокировачка Федерика Стуфи с 13 точки

След изиграването на първия полусезон в Серия А1, Унет Ямамай има 19 точки след 7 победи, 4 загуби и геймово съотношение 22:19. Шампионатът се подновява между двете срещи на италианките с Марица – на 15 януари, когато Ямамай гостува на 8-ия в таблицата Лиу Джо Нордмеканика (Модена).

Преди това, обаче, са 1/4-финалите за Купата на Италия, в които Унет Ямамай ще се изправи отново срещу Игор Горгондзола. Първият мач е в Бусто Арсицио на 5 януари (четвъртък) от 21,30 часа българско време, а реваншът в Новара – на 8 януари (неделя) от 18,00 часа българско време.