Верея взе "Битката за Стара Загора", дръпна с 4 точки на Берое (видео+снимки)

Абсолютният дебютант в Първа професионална лига Верея записа историческа първа победа в дербито с градския си съперник Берое в елита на България. В двубой от 16-ия кръг на родния шампионат футболистите на Александър Томаш спечелиха домакинството си на "Трейс Арена" с минималното 1:0, а в герой за "сините" се превърна Амаду Сукуна, който се разписа в 15-ата минута със страхотен удар от около 20-ина метра. Благодарение на спечелените три точки Верея събра 22 в актива си и се доближи временно само на три от първия отбор в Топ 6 - Дунав (Русе). Берое пък вече изостава на четири точки от градския си съперник, като дели деветата позиция с Ботев (Пловдив).
Домакините бяха по-активни в началните минути и успяха да открият резултата в 15-ата минута. Героят от гостуването на “Българска армия” пресече един пас в половината на Берое и с глава свали топката към Амаду Сукуна. Чернокожият футболист не се поколеба и с плътен удар от метър-два пред наказателното поле на “зелените” препарира Благой Макенджиев. Три минути по-късно и Георги Андонов опита късмета си от далечна дистанция, но този път стражът на символичните гости успя да улови топката.

Първата реална опасност пред футболистите на Берое дойде едва в 26-ата минута, когато Александър Василев от малък ъгъл със силен удар затрудни максимално Иван Караджов, но все пак юношата на ЦСКА се справи със ситуацията. Минути по-късно отново Караджата се оказа последна преграда пред играчите на Ферарио Спасов, след като се намеси вещо след нов далечен изстрел, дело отново на бившия футболист на Лудогорец.
След почивката спортно-техническият щаб на Берое опита всичко, за да промени развоя на събитията. Малко след като бе изтекъл час игра, Ферарио Спасов вече бе използвал и трите си смени, като на терена се появиха Георги Божилов, Радослав Кирилов и Давид Манга. Въпреки че “зелените” бяха по-дейни в първия четвърт час, до реална голова ситуация пред вратата на Верея не се стигна.

В следващите минути битката се водеше в центъра на терена, като положения пред двете врати липсваха. Четвърт час преди края резервата Жуниор Мапуку получи с гръб към вратата в наказателното поле топката от Карлос Охене. Завърналият се с хеттрик под Аязмото голмайстор добре овладя топката, след което технично се завъртя, но в най-важния момент Костадин Слаев се намеси, за да даде възможност на Иван Караджов да улови.
В 82-ата минута, след като първоначално опитът на Ради Кирилов да стреля със задна ножица бе блокиран, Охене пробва удар от далечна дистанция, но вратарят на домакините улови. След последвалата контраатака топката стигна вдясно до Педро Еуженио, който стреля опасно от малък ъгъл, но тя премина покрай десния страничния стълб на Макенджиев. В оставащите минути до края натискът на Берое бе по-скоро хаотичен и с изключение на центрирания в наказателното поле и опити за удар от далечна дистанция, не стигна до нещо по-сериозно.

Верея - Берое 1:0