Най-после победа (видео)

Новакът в Серия "А" Кротоне най-после стигна до историческата си първа победа в елита на Италия. Това се случи в 11-ия кръг в домакинството на Киево. Съотборниците на Александър Тонев се наложиха с 2:0, а българинът остана на резервната скамейка в този двубой. Успехът за историята дойде с голове на Марчело Трота от дузпа в 45-ата минута и Диего Фалчинели в 92-ата минута.

Играчите на Кротоне излязоха в този мач твърдо решени да извоюват този успех и търсеха гола с всички сили. В 45-ата минута те получиха дузпа за нарушение срещу Джамел Месба в наказателното поле. Марчело Трота и Диего Фалчинели дори се скараха кой да изпълни наказателния удар, като в крайна сметка Трота застана зад бялата точка и бе точен за 1:0.

И през втората част домакините продължиха да са агресивни и Фалчинели пропусна добра възможност отблизо, а след това удар на Андреа Налини бе спасен със сетни сили от Стефано Сорентино.

В края на мача Кротоне подпечата успеха си с втори гол. В 92-ата минута Марио Сампризи се възползва от грешка в защитата на съперника, открадна топката и подаде назад за Фалчинели, който отбеляза в опразнената врата за крайното 2:0.

Така Кротоне вече има актив от 5 точки, но остава на дъното на класирането. Киево пък е 10-ти с 15 точки в актива си.