Цибулкова е шампионка в Сингапур след лекция срещу световната №1

Поставената под номер 7 в основната схема Доминика Цибулкова (Словакия) спечели заключителния за сезона турнир в женския тенис - Шампионата на WTA в Сингапур. На финала тя се наложи с 6:3, 6:4 срещу световната номер 1 и лидерка в схемата Анжелик Кербер (Германия). Двубоят продължи час и 16 минути, а Цибулкова взе реванш срещу Кербер за загубата в групите на турнира. Тогава двете изиграха страхотен сблъсък, завършил с успех на германката в три сета след 2 часа и 17 минути.

Първият сет в днешния финал не бе лишен от интрига. Цибулкова реализира пробив за 2:0, а след това го затвърди за 3:0. Малко след това обаче словачката изпусна подаването си в петия гейм. Вместо да се отчая, Цибулкова нанесе нов удар и направи брейк за 4:2. До края световната номер 8 не изпусна инициативата и затвори частта след 31 минути при 6:3.

Във втория сет зрителите видяха само един пробив. Той стана факт за 4:3, след което Цибулкова отново го затвърди с убедителен начален удар. Сервирайки за победата при 5:4, словашката представителка имаше затруднения. Тя пропусна три мачбола и трябваше да отразява две точки за пробив. В крайна сметка с помощта на мрежата Цибулкова стигна до трофея при четвъртия си мачбол.

Това е осма титла в кариерата на Доминика Цибулкова и първа от Шампионата на WTA. През 2016 година тя вдигна купите в Катовице, Линц и Ийстбърн. Словачката постигна и пети успех срещу Кербер от общо девет срещи. 28-годишната германка едва ли може да е недоволна от сезона си. Тя триумфира на Australian Open и US Open, измести Серина Уилямс от върха в световната ранглиста, a освен това вдигна и трофея в Щутгарт през този сезон.